Флюс для пайки золота

Пайка золота в домашніх умовах

Пайка золота - необхідний процес в ювелірній справі або в тому випадку, коли потрібний  ремонт золотого ланцюжка, або іншого виробу з золота. Паяти дорогоцінні вироби можна в домашніх умовах, коли всі необхідні інструменти і матеріали (флюс для пайки) розташовані під рукою.

Флюс для пайки це активні хімічні речовини, що застосовуються для зниження поверхневого напруги і поліпшення розтікання рідкого припою, а також для очищення і захисту поверхні сплаву від оксидів. Комфортна і якісна пайка багато в чому залежать від вибору флюсу для проведення пайки.
Універсальним флюсом для пайки золотих сплавів є водний розчин бури з борною кислотою в співвідношенні один до одного за обсягом.

Як зробити флюс для пайки золота самому?

Для його приготування рівні частини бури і борної кислоти ретельно перемішують, розтирають і розчиняють в дистильованій воді, нагрівають до випадання твердої фази.

Наприклад, для приготування приблизно одного літра флюсу (трохи більше літра), потрібно змішати 100 грам бури, 100 грам борної кислоти, один літр дистильованої води і довести до кипіння. Утворену суміш розтирають до гладкої маси поки не утвориться рідка паста і охолоджують.

Такий флюс зручно використовувати в процесі пайки, оскільки він легко проникає в зазори деталей, що спаюються.